Leden 2011

Hradec Králové doma nedokázal s Chomutovem udržet krok a prohrál 1:4

30. ledna 2011 v 11:14
Chomutov porazil v rámci 41. kola Hradec Králové 4:1 a veze si z východních Čech tři body. Na úspěch chomutovský tým zadělal hned v úvodních minutách, když se postupně trefili Radulay, Hřebejk a Skořepa. Hradec v závěru druhé třetiny dokázal jen snížit na 3:1. Naopak čtvrtou branku Chomutova přidal v závěru utkání Kůs. Tři kola před koncem dlouhodobé části tak Chomutov na první Ústí, které prohrálo na nájezdy s Jihlavou, ztrácí pět bodů.

Dukla dlouho držela krok, nakonec 3 body zůstávají v Chomutově

27. ledna 2011 v 14:02 Články
V první třetině se nejprve prosadili domácí v přesilovce v šesté minutě. Hosté dokázali vyrovnat také v početní výhodě v osmnácté minutě, a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu. Ve druhé třetině branka nepadla. Obrany v čele s brankáři měly jednoznačně navrch nad útočnou hrou obou mužstev. Ve třetí třetině se domácí zlepšenou hrou dostali do vedení 4:1, hosté stačili už jen snížit na konečných 4:2.

Chomutovští v Ústí selhali

23. ledna 2011 v 6:53 Články
Chomutovští nedokázali porazit ústecké hráče na jejich ledě. Již v první třetině odjížděli do kabin s tříbrankovým přídělem. Hosté se snažili ohrožovat domácí branku i v oslabení, ale nakonec snaha nestačila a po druhé třetině byl stav utkání 6:1. Třetí třetina nabídla pouze kosmetickou úpravu skóre, takže konečný výsledek zněl 6:2 pro Ústí.

Orli doma podlehli

20. ledna 2011 v 7:52 Články
V první třetině hosté přečkali dvě vyloučení a zranění Krafta a poté udeřili. Slovák a po něm Skořepa poslali hosty do dvoubrankového vedení. Domácí Orsava mohl vyrovnat, ale jeho trestné střílení Hanuljak s přehledem zlikvidoval. Ve druhé třetině nejprve domácí snížili Ranglem, hosté ale dvěma brankami utekli na trojbrankový rozdíl. Poslední slovo měli ale domácí, kteří snížili na 2:4 v poslední minutě třetiny. Ve třetí třetině hosté zvýšili svůj náskok na konečných 5:2 ve svůj prospěch. Autorem branky byl Kůs.

Dneska se jede k Orlům ze Znojma!

19. ledna 2011 v 11:16 Články
V letošní sezóně se Orlům výborně daří v domácích zápasech a budou to chtít potvrdit i dnes proti Chomutovu. Chomutovským se v poslední době střídají výhry a prohry. Nejdříve prohra právě se Znojmem na domácím ledě, potom výhra na domácím ledě proti Ústí, pak zas prohra v Jihlavě a tak pokračujeme až k dnešnímu utkání. Vhazuje se v 17:30

Rebelové vyhráli gólovou přestřelku!

17. ledna 2011 v 14:41 Články
Odčinit předchozí vysokou porážku odjížděli hráči KLH do havlíčkobrodské Kotliny v rámci 37. kola 1. hokejové ligy. Úvod byl dosti divoký: Během 53 vteřin padly dvě branky, každá na jedné straně. Hosté se pak dostali do vedení, domácí ale vyrovnali ve dvojnásobné početní výhodě. Poslední slovo měli ale hosté v 18. minutě a šli do kabin s jednobrankovým náskokem. Ve 2. třetině domácí potřetí vyrovnali ve 23. minutě, aby se ve 35. minutě dostali poprvé v utkání do vedení. Vedení si pak až do konce 2. třetiny udrželi. Ve 3. třetině přidali domácí další čtyři branky, tu poslední do prázdné klece hostů. Severočeši jen snížili, ale z přestřelky, ve které diváci viděli celkem třináct branek odešli poraženi.

Dnes další kolo. Rebelům se doma proti Chomutovu zatím daří...

15. ledna 2011 v 13:52 Články
Oprava: Utkání začíná už v 17:00 v Havlíčkově Brodě!!!
Do soupisky Chomutova už se vrátila polovina nejlepších hráčů, kteří hostovali v ELH. V Tipsport extralize ještě působí Rade Duda, Jakub Grof a Jan Benda. K týmu už se však připojili David Hruška, Milan Procházka (zraněný) a Zbyněk Hrdel. V posledním zápasu v kotlině dostal KLH Chomutov výprask 7:2 a dnes to budou chtít hráči severočeského klubu napravit. Utkání zaíná dnes v 17:00, nikoliv v 17:30.

Lov na Medvědy úspěšný... Chomutov nad nimi zvítězil 3:0

13. ledna 2011 v 8:30 Články
Chomutov od začátku do konce Medvědům nic nedovolil. Tenhto zápas navíc ukázal objev, který se v nadstavbě doslova rostřílel. Je to Lukáš Pulpán, který v tomto utkání vstřelil 2 ze 3 gólů. Na obránce slušná vizitka. Bodoval však i v předchozích utkání. Ale vraťme se k včerejšímu zápasu. 1. gól Chomutova padl v 9. minutě, který zařídil Lukáš Pulpán. Dlouho to bylo 1:0 a až ve 30. minutě znovu zařídil branku Pulpán, kterému konečně také asistovala posila z KHL Tomáš Slovák. V 57. minutě ještě jako pozdrav na rozloučenou skóroval Tibor Radulay, který ke konci zápasu společně s hostujícím Jelínkem dostal trest do konce utkání za bitku. Toto je už 2. bitka Radulaye za tým KLH Chomutov. Tento slovenský obránce bitkařsky zářil také před rokem ve slovenské Slovnaft Extralize.

Chomutov podlehl v Olomouci 7:6 na nájezdy

11. ledna 2011 v 17:10 Články
Hosté vstoupili do zápasu jako vichřice. Už po minutě a třinácti vteřinách se ujali vedení díky dorážce Davida Zuckera. Jenomže radost Krušnohorců netrvala dlouho. Hned po další minutě a půl rozjásal domácí fandy Ondrej Šedivý, který z levého kruhu využil Kucharczykovu přesnou asistenci.
Po dalších dvou minutách už Chomutov znovu vedl. Kraft poslal v přesilové hře přihrávku na modrou, tam se napřáhl František Bombic, a jak jeho jméno velí, bombou do šibenice skóroval.
Další průběh zápasu nabízel atraktivní podívanou nahoru dolů. Hrálo se tvrdě do těla a fanoušci si rozhodně přišli na své.
V šestadvacáté minutě pak Severočeši udeřili potřetí. Po rychlé a pohledné kombinaci zůstal před Pruskem neobsazený Milan Kraft, který lehce zvýšil. Vzápětí pak olomoučtí obránci vytvořili v rohu vlastního pásma hrubku, přihráli znovu zcela neobsazenému Milanu Kraftovi, a ten měl dostatek času vykoupat Pruska a bekhendem zakončit pod břevno.
Domácí trenéři následně stáhli vítkovického gólmana z ledu a dali šanci Žigárdymu. Ten s nečekanou příležitostí naložil výborně.
Jeho spoluhráči zároveň dostali nový impuls a najednou to byli oni, koho byl plný led. Ve třiatřicáté minutě se krásnou individuální akcí blýskl další hráč Vítkovic hostující na Hané, Roman Szturc. Ve středním pásmu přebral kotouč, přejel modrou a golfákem nedal Hylákovi šanci.
Tlak Olomouce zesílil, domácí ucítili šanci a v závěru druhé části si vynutili dvojnásobnou přesilovku. Tu nakonec po velkém boji i využili, když do poloprázdné brány zakončoval zblízka Michal Černý.

Čerstvé fotografie ze stavby nového hokejového stánku KLH Chomutov

9. ledna 2011 v 17:40 Články
Dnešní čerstvé fotky ze stavby nové haly už ukazují, jak asi bude stadion vypadat v dokončeném stavu. Stadion má novou moderní světelnou kostku, kterou ze zhora a ze spoda obklopují dva prstence. Ve strpu stadionu je plno ventilačních rour, které umožní pořádnou show třeba v play off. Střechu nové haly navrhli přední čeští architekti tak, aby připomínala krajinu Krušných hor. (no moc tomu nerozumím:-)) Osvětlení, ozvučení se zdá být také hotové a dodělávají se poslední práce, jako třeba: montování sedaček a zábradlí, malování stěn v útrobách stadionu.

Hradec Králové nestačil na domácí

9. ledna 2011 v 13:04 Články
Domácí nezačali zápas vůbec špatně. Už ve 22 sekundě skóroval Kuběna. O 4 minuty později ale vyrovnával Budínský. Ale domácí KLH Chomutov se nenechal zaskočit a během 16. minuty vstřelili 2 góly a odskočili na vedení 3:1 zásuhou znovu Pavla Kuběny a Skořepy. Ve druhé třetině znovu odpovídali hosté, když Berger uklidil puk za záda Hanuljaka. Potom ale ujel Zbyněk Hrdel a zaznamenal svůj první gól v sezóně. O pouhé 2 minuty později po krásné přihrávce dorazil puk David Zucker a už to bylo 5:2 pro domácí. Ale v tomto zápasu padalo hodně branek a potvrdil to i hostující Vladislav Jindřich sřelou z otočky, kterou Hanuljak neviděl. V 50. minutě ale zaúřadoval Petr Jíra a domácí znovu odskočili na rozdíl 3 branek. Jenže Hradec se nevzdával a ještě v 54. minutě snížil na 6:4. Do sestavy domácích se ale vrátil kanonýr Hruška, který skóroval v 56. minutě. Ve stejné minutě znovu ujel Hrdel a už má na kontě 2 góly za Chomutov. Domácí už zápas jen dohrávali, ale Hradec ještě posledních minutách stupňoval tlak na domácí branku a odměnou jim byl gól, který však jen upravil skóre na 8:5, jelikož do závěrené sirény zbývaly pouze 2 vteřiny.

Zpevní nová posila z KHL vratkou obranu Chomutova?

7. ledna 2011 v 15:02 Články
Do Chomutova přichází slovenský reprezentant Tomáš Slovák, který dostal v ruském klubu Automobilis Jekatěrinburg výpověď. Hráč už je V Chomutově a trénuje s týmem. Mohl by zasáhnout už do zítřejšího domácího zápasu proti Hradci Králové.

Dukla znovu sesadila Chomutov

7. ledna 2011 v 14:46 Články
Rozhodla jednoznačně 1. třetina. V té totiž Jihlava vstřelila 3 branky, které zařídili: dvakrát Bezděk a jeden Čachotský. Po první třetině tedy jihlavská Dukla vedla už 3:0. Hosté se ale sebrali a druhou třetinu začli lépe oni. Nejprve skóroval Lukáš Pulpán. Do konce 2. třetiny byl stav tedy 3:1. Celou 3. třetinu se domácí ubránili, nestačili pouze na gól v powerplay, který dal znovu Pulpán. Chomutov tak špatně načatý zápas nedokázal otočit a prohrává s Duklou 3:2. Ústí nad Labem porazilo Znojmo 10:1 a posouvají se tím zpět na 1. příčku tabulky.

Chomutov jede do Dukly s Hruškou, Hrdelem a posilou z Plzně Stránským. Naopak bez Sikory, Semana, Davídka, Selingra a Horny.

5. ledna 2011 v 14:46 Články
Do pirátské soupisky se vrátili už dva hráči. Kanonýr Hruška a Zbyněk Hrdel. Navíc nám z Plzně přišla formou hostování posila Jan Stránský. Ale naše soupiska se ale i trochu oškubala. Seman, Sikora, Davídek, Selingr a Horna míří na hostování do Kadaně. Ale jihlavská Dukla má na své soupisce také výborné hráče. Například bývalý chomutovský hráč Michal Jeslínek, nebo vedoucí střelec ligy Ondřej Bakus.

Štěpán Hřebejk odedneška patří Chomutovu, z hostování se vrací Zbyněk Hrdel

4. ledna 2011 v 14:39 Články
Do sestavy chomutovských pirátů oficiálně přibyl útočník Štěpán Hřebejk (na obrázku vlevo), který v Chomutově formou hostování získal celkem 6 kanadských bodů a Karlovy Vary už o tohoto hráče nestály. Své hostování v Mladé Boleslavi si odbyl také Zbyněk Hrdel, který za bruslařský klub odehrál 16 zápasů a získal při tom 8 kanadských bodů. Oba by měli už zítra nastoupit proti Jihlavě, která v tuto chvíli okupuje 4. místo ligy. Největší hvězda Chomutova Radek Duda by se mohl vrátit už v polovině ledna. Jako poslední hráč se vrátil také David Hruška, který v Karlových Varech nasbíral 32 kanadských bodů z 34 utkání.