Březen 2011

Konec extraligového snu...

27. března 2011 v 12:06 Články

V první třetině pohrdli domácí dvouminutovou přesilovkou 5 na 3 a když Roubík trestuhodně sám před brankou střílel vedle, skončila první třetina bez branek. Druhá třetina už branky přinesla. Prosadit se dokázali hosté a to hned třikrát, domácí stačili reagovat jen vyrovnáním na 1:1. Ve třetí třetině hosté své dnešní vítězství potvrdili čtvrtou brankou a po vítězství 4:1 vyhráli celou sérii 4:0 a v baráži vyzvou Mladou Boleslav.
Stav 4:0 na zápasy asi nečekal nikdo:-) Ale přesto jsem šel ze stadionu spokojen a byl bych ještě spokojenější, kdybych na tom staďáku zůstal ještě pár minut, protože tam byla rozlučka s hráči a hlavně s ČEZ stadionem. Kdyby o tom aspoň dali předem vědět! Tohle si budu dosmrti vyčítat. Ale jinka stejně naši fanoušci byli perfektní a to i za už rohodnutého stavu. Klikni na Celý článek, pro zobrazení záznamu rozlučky.

Chomutov prohrál i potřetí a je krok od vyřazení!

26. března 2011 v 9:06 Články

Chomutovští v pozměněné sestavě a s Hanuljakem v brance nevstoupili do první třetiny dobře a první brejk Roubíka ještě stačil na poslední chvíli zpacifikovat Slovák, o chvíli později však prchl domácím i Šagát a Hanuljak předvedl skvělý zákrok proti jeho bekhendovému zakončení. Poté ovšem zatlačili hosty i domácí a v přesilové hře pěti proti třem šli do vedení. Po krásné kombinaci zamířil do prázdné branky Skořepa. Druhá část přinesla další dva góly. V polovině zápasu se krásnou individuální akcí blýskl Milan Procházka, který svůj brejk zakončil krásným blafákem. Chomutovští mohli přidat za malou chvíli další branku, ale naopak v přesilové hře udělal chybu Mucha a situaci dvou proti jednomu využil ke snížení Pajič. Třetí třetina přinesla obrat hostů, když nejprve srovnal Černý a následně se trefil i Kovář, který tak zařídil třetí bod v sérii pro hosty.
Situace už začíná být opravdu vážná, protože stav 3:0 už není tak jednoduché nějak otočit. Přesto přijďte i dnes na chomutovský stadion! I kdyby už bylo jasné, že dnes prohrajem, rozhodně by jste neměli chybět už jen proto, že tohle může být poslední zápas na staré hale a bylo by dobré se s ní řádně a se ctí rozloučit.

3. Finále se nezadržitelně blíží!

25. března 2011 v 14:09 Články

Už za 3,5 hodiny začne první finálový zápasy na chomutovském ledě! Přijďte podpořit naše borce na cestě za extraligou! Při vstupu na stadion obdrží fanoušci bílé šály, se kterými společně vytvoříme pro Ústečáky opravdové bílé peklo a pořádně jim zatopíme i na ledě! Hlavně fandit pořádně...

První 2 finálové zápasy = 2:0 v sérii pro Ústecké Lvy.

23. března 2011 v 14:10 Články

Finále 1. hokejové ligy odstartovalo, ale po dvou zápasech v ústecké Zlatopramen aréně to zatím nevypadá pro Chomutov nějak uspokojivě. V Ústí nad Labem totiž ztratil oba dva zápasy a prohrává tedy 2:0 v sérii. Je ale třeba připomenout, že minulou sezónu to taky takhle začalo. Třetí a čtvrté finále na domácím ledě už ale Ústecké Lvy vzdolali celkem bez úhony a nakonec po 7. zápasech Chomutov postoupil do baráže. Snad staré chomutovské mantinely pomohou k dvoum vítězstvím 3. a 4. finále. Hraje se v pátek 25.3. a sobotu 26.3.

Ve finále se chomutovští Piráti střetnou s vojáky ze Lví Armády!

13. března 2011 v 8:25 Články

Dlouhoočekávané finále je tady! Chomutov a Ústí nad Labem se znovu utkají v bitvě o Extraligu. V základní části se Ústí nad Labem znovu podařilo udržet 1. místo v tabulce a to o pouhé 2 body před Chomutovem. Příští pondělí, tedy 21. března se odehraje první finálové utkání a to v Ústí nad Labem. Hned o den později 22. března se odehraje druhé utkání (samozřejmě také v Ústí). Potom budou následovat 2 utkání v Chomutově a to v pátek 25. a 26. března. Přijďte podpořit chomutovské Piráty v boji o baráž, která nás po sedmatřiceti letech může vynést do elitní skupiny extraligových klubů!

Chomutov hladce prošel přes Jihlavu a je ve finále!

11. března 2011 v 14:00 Články

Na poražení svého semifinálového soupeře stačily chomutovským Pirátům pouze 4 zápasy. Omlouvám se, že jsem sem nedal článek ke třetímu zápasu v Jihlavě. Byl jsem totiž v Litvínově podívat se na hokej a k počítači jsem se tedy vůbec nedostal. Tak tady je aspoň článek k tomu poslednímu zápasu.

Čtvrté semifinále mohlo znamenat pro jihlavskou Duklu konec sezóny. Chomutov vyhrál všechny vzájemné duely a nedal Jihlavě velké šance. V tomto duelu začali lépe hosté, když na začátku osmé minuty vstřelil brankuZbeněk Hrdel. Jihlavští se ale nezalekli a za třiačtyřicet sekund vyrovnal Tomáš Pitule. Další branky nám přinesl závěr třetiny. Nejprve šla do vedení Dukla zásluhou Dobrovolného, ale devatenáct sekund před koncem zařídil nerozhodný stav chomutovský Milan Procházka. Druhá třetina přinesla pouze jednu branku a to v podání Marka Sikory, který trefil přesně střelou přes obránce. Jihlava to ale nezabalila a necelých sedm minut před koncem utkání vyrovnala, když se trefil Aleš Padělek. Zápas dospěl do desetiminutového prodloužení. Tam měl velkou šanci Jeslínek, ale nepodařilo se mu překonat Hanuljaka. Prodloužení nedokázalo prozradit vítěze a přišly na řadu nájezdy. Byl to vyrovnaný boj, ale nakonec rozhodující nájezd proměnil Milan Kraft! Chomutov poráží 4:0 na zápasy Jihlavu a těší se na svého soupeře ve finále.

Chorály

7. března 2011 v 14:29 Články
Po kompletním předělání funblogu jsem se rozhodl konečně dát sem chorály. Omlouvám se, že mi to tak trvalo...

7. března 2011 v 13:59 Články

V 1. třetině byli jednoznačně lepším týmem domácí, kteří nasázeli do sítě hostů čtyři branky a vyhnali Řehoře z jihlavské branky. Toho nahradil Marek Benda a již za svá záda puk nepustil. Hosté mohli v 19. minutě snížit, když po faulu Kántora bylo nařízeno trestné střílení. Adam Zeman ale Hyláka nepřekonal a tak skončila 1. třetina 4:0. Ve druhé třetině přidali domácí další branku, hostům toho moc nedovolili a do třetí třetiny si tak nesli pohodlný náskok pěti branek. Ve 3. třetině domácí přidali ještě jednu branku a když hosté nevyužili dvounásobnou přesilovku 5 na 3, zvítězili zcela zaslouženě 6:0 a v semifinále se ujímají vedení 2:0.
Série se přesouvá do Jihlavy, kde se ve středu a ve čtvrtek domácí Dukla pokusí nepříznivé skóre vyrovnat.

Chomutov první zápas semifinále vyhrál 3:1

6. března 2011 v 12:11 Články

V úvodu prvního semifinále měl více práce hostující Milan Řehoř, který svůj tým několikrát podržel. Hosté se na dostřel Hyláka dostali také několikrát, a i domácí jednička musela předvést několik kvalitních zákroků. Ve druhé části hry se diváci v ochozech ČEZ stadionu dočkali první branky, když se prosadil Filip Seman. Dukla nedokázala vyrovnat ani ve dvojnásobné početní výhodě, a tak se na začátku třetí třetiny prosadili podruhé domácí. David Hruška využil přesilovou hru, a když se deset minut před koncem zápasu trefil i Milan Kraft připsali si po závěrečné siréně Piráti první bod v sérii po vítězství 3:1.

Semifinále začíná už zítra. Přijede jihlavská Dukla!

4. března 2011 v 9:57 Články
Naším semifinálovým soupeřem bude Dukla Jihlava, která nebude chtít dát Chomutovu nic zadarmo. Hráči z Vysočiny budou spoléhat na výborného Řehoře v brance, ale hlavně útočníka Oldřicha Bakuse. Zítra při příchodu na stadion dostanete svítící náramek, kterým při nástupu hráčů na led budete mávat. Nechte si je ale i na závěrečnou děkovačku. To se totiž stadion zhasne znovu. Tím vytvoříme parádní atmosféru a ukážeme jihlavákům, jak se fandí v Chomutově! Zítra určitě přijďte o čtvrthodinku dřív (v 17:15), než se vhodí úvodní buly. Zápas ale jinak začíná pořád ve stejný čas, 17:30.