První 2 finálové zápasy = 2:0 v sérii pro Ústecké Lvy.

23. března 2011 v 14:10 |  Články

Finále 1. hokejové ligy odstartovalo, ale po dvou zápasech v ústecké Zlatopramen aréně to zatím nevypadá pro Chomutov nějak uspokojivě. V Ústí nad Labem totiž ztratil oba dva zápasy a prohrává tedy 2:0 v sérii. Je ale třeba připomenout, že minulou sezónu to taky takhle začalo. Třetí a čtvrté finále na domácím ledě už ale Ústecké Lvy vzdolali celkem bez úhony a nakonec po 7. zápasech Chomutov postoupil do baráže. Snad staré chomutovské mantinely pomohou k dvoum vítězstvím 3. a 4. finále. Hraje se v pátek 25.3. a sobotu 26.3.

Report k 1. finále

Chomutov prohrál první finálový zápas na ledě ústecké Zlatopramen arény těsně 1:2. Po první bezbrankové třetině odskočilo Ústí ve druhé dvacetiminutovce zásluhou Mikulíka a Šagáta do dvoubrankového vedení. David Hruška sice snížil v 53. minutě na rozdíl jediné branky, vyrovnat Piráti ale nedokázali. Ústí tak vede v sérii hrané na čtyři vítězství po dnešku 1:0.

Report k 2. finále

Chomutov prohrál i druhý zápas finálové série na ústeckém ledě. Ve Zlatopramen aréně šli domácí brzo do vedení po brance Hanzla. Chomutov stihl brzo odpovědět gólem Davida Hrušky. První třetinu ale vyhrálo Ústí díky dalším dvěma brankám Kloze a Roubíka. Ve druhé třetině padl jediný gól, o který se postaral chomutovský Milan Kraft. Ve třetí třetině se nejprve trefil Jan Stránský. Lvi poslal do vedení Milan Mikulík, a poté chomutovský Milan Procházka opět srovnal skóre zápasu. O vítězství Ústeckých Lvů rozhodl v padesáté druhé minutě Martin Šagát. Ústí vede sérii již 2:0

Poznámka: Do ústecké arény přijelo na 1. utkání finálové série neuvěřitelných 600 chomutovských fanoušků. Ke druhému střetnutí dorazilo jen o něco míň fanoušků Pirátů. Poděkování si zaslouží všichni fandové, kteří v Ústí dokázali vytvořit výbornou atmosféru!